Dekorācijas bērnu ballītei

0
12674
dekorācijas bērnu ballītei

Piemeklēt atbilstošus rotājumus un dekorācijas bērnu ballītei nebūt nav viegls uzdevums. Tieši tādēļ mēs esam apkopojuši vērtīgākās idejas un ieteikumus, lai Jūsu bērna dzimšanas dienas svinības izdotos patiesi neatkārtojamas, un lai tās vēl ilgi paliktu atmiņā!

Šajā rakstā Jūs atradīsiet informāciju gan par to, kādus dekorus izvēlēties noteiktās situācijās, kur tos iegādāties, kā arī, kā tos radošā veidā izveidot pašu spēkiem.

Kādas dekorācijas izvēlēties

Lai saprastu, kuri svētku rotājumi būtu visatbilstošākie Jūsu bērna svinībām, ir jāņem vērā dažādus apstākļus. Pirmkārt, ja vien tā nav pārsteiguma ballīte, vajadzētu parunāt ar pašu bērnu, un uzklausīt viņa domas un vēlmes. Ideālā variantā, vecāki var piedāvāt dažādas pasākuma tematikas un iespējamos dekorus, un jaunā atvase norāda uz to, kas sirsniņai būtu vistīkamākais. Otrkārt, būtu jāsaprot, kur un kādos apstākļos pasākums norisināsies. Ja mājās vai piemājas dārzā, tad nepieciešami būs viena veida rotājumi, ja kādā izklaides vietā vai ballīšu telpā, tad pavisam citi.

Atkarībā no ballītes tematikas

minjoni - ballītes tematika

Visa pamatā būs ballītes tematika, uz kuras tālāk jau bāzēsies uzkodu ēdienkarte, trauki, bērnu dreskods, animatora kostīms, aktivitātes, un, protams, arī telpas dekora elementi. Pasākuma tematiku izvēlas atkarībā no bērna vecuma, dzimuma un interesēm. Tāpat ir jāņem vērā, vai svinības apmeklēs abu dzimumu draugi, vai varbūt tā būs tikai puišu / meiteņu ballīte. Klasiski tematikas priekšplānā ir kāds multeņu varonis, piemēram, Betmens, Pelnrušķīte, Minjoni utt. Tālāk jau no konkrētā multfilmu varoņa izrietēs krāsas un kopējā noskaņa. Piemēram, ja pasākumā tiks ieturēta Minjonu tematika, telpā dominēs dzeltenās krāsas – gan rotājumos, gan traukos, gan uzkodās. Skaidra svinību tematika ļaus viegli pieņemt organizatoriskos lēmumus.

Atkarībā no svinību norises vietas

Ļoti būtiski pirms dekorāciju iegādes ir saprast, kāda vide tiks dekorēta. Mājās, iekštelpās, Jūs varat no sirds izpausties, taču ārpus telpām jau būs jārēķinās ar vēju, kas atsevišķus dekora elementus var aizpūst kaimiņu virzienā. Dažādās svinību vietās vispār nav pieņemts dekorēt telpu, un Jūsu rīcībā ir tikai svētku galds. Un ir svinību vietas, kur par dekorācijām jau ir parūpējušies telpu īpašnieki. Šeit Jums būs daži piemēri:

Ballīte mājas apstākļos

svinību galda dekorēšana

Svinības Jūsu pašu mājās sniedz daudz un dažādas priekšrocības. Piemēram, iekštelpās ir neskaitāmas vietas rotājumu izvietošanai – sienas, skapīšu virsmas, rokturi, palodzes utt. Šeit var izvietot praktiski jebkāda veida rotājumus, un tie patiesi ir vēlami, lai ierasto māju sajūtu nomainītu ar svētku un prieka auru. Mājās, iekštelpās, klasiski tiek izvietoti baloni – gan parastie, ar muti uzpūstie, gan arī ar hēliju pildītie. Tos var izvietot uz zemes, piesiet pie dažādiem rokturiem, karināt lejā no lampas utt. Lieliska vieta ar hēliju pildītajiem baloniem ir virs svētku galda. Kāds tematisks atsvars tos notur galda vidū vai divās, trīs vietās galda centra daļā. Galvenais, lai balonu forma / krāsa iet roku rokā ar izvēlēto tematiku! Noteikti ir jāparūpējas par tematiskiem galda dekoriem – krāsainiem vai apdrukātiem traukiem, salvetēm, maziem, tematiskiem nieciņiem.

Ja svinības nolemsiet rīkot āra apstākļos, dekorācijas būs iespējams izvietot tuvējo koku zaros vai uz zemē iedzītiem mietiem. Uz galda vajadzētu izvietot tikai stabilus priekšmetus. Vienreiz lietojamie trauki un citi viegli priekšmeti drīzāk dosies līdzi vējiem, nekā uzkavēsies līdz svinību beigām. Ārā pasākumu lieliski papildinās jautras ballīšu spēles.

Ballīte izklaides vietā

Jo vecāki ir svinētāji, jo vairāk prasās svinības aizvadīt kaut kur ārpus mājām. Tās var būt visdažādākās izklaides, sākot ar šobrīd tik populāro bērnu lāzerpeintbolu, beidzot ar bumbu baseina vai kinoteātra apmeklējumu. Šāds svinību formāts ir aktuāls bērniem no 8 gadu vecuma.

Ieskaties –  Izklaides vietas bērniem

Teju ikvienā no šīm izklaides vietām ir paredzēts kāds stūrītis vai pat nodalīta telpa svinēšanai – draugu uzcienāšanai ar dažādiem našķiem un dzērieniem. Tajā ir liels svinību galds ar krēsliem. Šādās izklaides vietās parasti vecāki neaizraujas ar telpu pušķošanu – pasākuma pamatā ir jautrā izklaide. Svinību telpā var izvietot pāris balonus, uz galda servēt izklaidei tematiskus traukus un našķus. Arī dzimšanas dienas torte var tikt dekorēta izklaides noskaņās.

Ballīte organizatoru telpās

nāc ciemos - svinību vieta bērniem

Ir pieejamas divu veidu svinību telpas bērnu pasākumu rīkošanai. Vienā gadījumā tās ir telpas, kas ir pilnībā pielāgotas bērnu ballīšu organizēšanai, taču organizēšanu uzņemas paši vecāki – viņi iznomā telpas uz dažām stundām, parūpējas par cienastiem, aktivitātēm un citām niansēm.

Ieskaties – Telpas bērnu svinību rīkošanai

Otrā gadījumā telpas arī ir pilnībā pielāgotas bērnu svinību rīkošanai, taču pasākuma organizēšanu uzņemas telpu īpašnieki (ballīšu organizatori), kas parūpējas par ēdieniem, aktivitātēm, ielūgumiem un visu pārējo, kas tiek atrunāts, nolīgstot konkrētos organizatorus. Abos gadījumos par dekorācijām īpaši nav jāsatraucas, jo telpu interjers jau pats par sevi rada svētku sajūtu. Ja organizēšanu uzņemas paši vecāki, tad pirmajā scenārijā, kad tiek iznomātas tikai telpas, bez organizatoru pakalpojumiem, vecāki var parūpēties par kādiem papildus atribūtiem, kas ies roku rokā ar ieplānoto tematiku, bet kopumā šeit par telpu rotāšanu īpaši nav jāiespringst.

Kur dekorācijas var iegādāties

Bērnu ballīšu rīkošana Latvijā ir ļoti tradicionāla un regulāra parādība, tāpēc dažādi ballīšu atribūti ir pieejami pat pārtikas veikalos, tomēr, ja vēlaties iegādāties ko kvalitatīvu un unikālu, veikt izvēli no plaša dekoru sortimenta, šeit būs trīs varianti, kuriem ir vērts pievērst uzmanību!

Internetā

rotājumi internetā

Ļoti ērts veids, kā iegādāties ballīšu rotājumus, ir pasūtīt tos internetā. Nereti šis risinājums ir finansiāli visizdevīgākais, jo cenā nav iekļauta telpu nomas maksa, kas ir klasiskajos veikalos, kur produkciju varat aptaustīt un pasmaržot. Kuros e-veikalos es ieteiktu ielūkoties?

Viens no variantiem ir pašmāju Partyinbox, kas uz pārējo divu fona izceļas ar ātru preču piegādi. Tajā varat izvēlēties visdažādākos svinību piederumus, ieskaitot rotājumus. Otra iespējamā opcija ir Etsy, kas ir pazīstams kā globāls rokdarbu internetveikals. Lielākā daļa šī e-veikalu apmeklētāju un pārdevēju ir tieši sievietes. Tajā var atrast ļoti gaumīgus, kvalitatīvus un unikālus rotājumus, kas būs pielāgoti tieši Jūsu vajadzībām. Trešā manis piedāvātā opcija ir AliExpress. Tas ir Ķīnas e-veikals, kas piedāvā produkciju pa taisno no ražotājiem, kā rezultātā tur ir iespējams atrast praktiski jebko un par ļoti zemām cenām. Vienīgais mīnuss ir ilgais piegādes laiks – līdz pat diviem mēnešiem.

Gemoss

Gemoss ir veikals, kas specializējas uz bāru un restorānu produkcijas mazumtirdzniecību. Tomēr, lai Jūs nebaida tā pārstāvētā niša! Šajā veikalā ir iespējams iegādāties ārkārtīgi plašu pārtikas, trauku un virtuves atribūtu sortimentu, pie kam, par vairumtirdzniecības cenām. Ļoti daudzas lietas ir tādas, ko citos veikalos nemaz nevar iegādāties, tomēr tās, ko var iegādāties citur, šeit ir līdz pat 50% lētākas. Šeit Jūs atradīsiet arī visu nepieciešamo ballītes rīkošanai, sākot ar dažādiem našķiem, kūku formiņām un izejmateriāliem, vienreiz lietojamajiem ballīšu traukiem, baloniem, svecītēm un pat konfeti (krāsainu papīrīšu salūts iekštelpu apstākļiem). Veikala otrajā stāvā ir pieejams īpašs ballīšu stends ar dažādiem rotājumiem galdam un istabai. Ja vēl neesat šo veikalu apmeklējusi, noteikti iesaku! Tas būs ļoti patīkams jaunatklājums, un tur pavadīsiet vismaz stundu, jo gribēsiet visu izstaigāt un apskatīt! Veikals atrodas Pārdaugavā, Mūkusalas ielā 73, līdzās t/c “Maxima”.

Party Inbox

Jau nedaudz augstāk minētais ballīšu atribūtu e-veikals ir pieejams arī taustāmā formā, Rīgā, Kr.Valdemāra ielā 147. Tur klātienē varēsiet apskatīt plašo svinību atribūtu sortimentu un atlasīt visu sev nepieciešamo, kā arī konsultēties ar pieredzējušiem veikala pārdevējiem.

party inbox dekorāciju veikals rīgā

Šeit Jūs atradīsiet gan dekorācijas bērnu ballītei, gan arī vecmeitu ballītēm, dzimšanas dienas svinībām, kāzām un daudz kam citam. Šeit būs iespējams iegādāties visdažādākos galda piederumus – tematiskos bērnu šķīvīšus, salvetes, svecītes, krūzītes utt. Tāpat šeit varēsiet iegādāties dažādus kostīmus, maskas, cepurītes un citas lietas. Lielu daļu veikala sortimenta veido visdažādāko formu un izmēru baloni, kas ir īpaši paredzēti gan balonu dzīvnieciņu locīšanai, gan arī telpas dekorēšanai. Turpat uz vietas ir iespējams arī šos balonus uzpildīt ar hēliju. Kopumā šis veikals ir lielisks risinājums, ja vēlaties taupīt savu laiku – vienkopus ir pieejams viss nepieciešamais.

Flying Tiger

Trešā opcija, kur telpu rotāšanas sakarā es ieteiktu iemest aci, ir Flying Tiger. Tie ir plaša spektra veikali, kas atrodami praktiski visos lielākajos tirdzniecības centros, kā arī ārpus tiem, pilsētas centrā. Tajos ir iespējams iegādāties ļoti interesantus priekšmetus mājai, un daudzi no šiem priekšmetiem lieliski iederēsies arī Jūsu bērna svētkos – gan kā dekori, gan kā dāvanas. Tāpat tur būs iespējams iegādāties arī dažādus, netipiskus našķus, ko ir faktiski neiespējami atrast citos veikalos.

Kā dekorācijas izveidot pašiem

Lieliska ideja būtu pasākumam nepieciešamos rotājumus veidot pašiem, ideālā variantā – kopā ar jubilāru! Tas ļautu Jūsu jaunajai atvasei daudz personiskāk izjust gaidāmo notikumu. Ikvienam bērnam patīk justies svarīgam un nozīmīgam, un šī ir lieliska iespēja sniegt šo sajūtu, ļaujot viņam / viņai iesaistīties pasākuma radīšanā. Tikai atliek viens jautājums – kur ņemt idejas?

Idejas meklēšanas process

Par cik mēs dzīvojam informācijas laikemtā, dažādu pamācību un padomu atrašana ikvienā dzīves sfērā atrodas vien dažu klikšķu attālumā. Ja kādreiz šādai aktivitātei būtu nepieciešama speciāla grāmata, kur būtu apkopotu dažādi padomi un ilustrācijas, tad šodien tāda paša veida informāciju Jūs varat gūt visdažādākajos interneta resursos. Lūk, manuprāt, vērtīgākie no tiem:

Tāpat nevajadzētu aizmirst ielūkoties pasaules lielākajos internetveikalos, tādos kā Amazon, eBay, Etsy, AliExpress, aplūkojot jau gatavus risinājumus. Arī tie var sniegt idejas un radošo pacēlumu, kas ļautu Jums radīt pašiem savus meistardarbus, atbilstošus svinību tematikai. Kad visas nepieciešamās idejas ir atrastas un apkopotas, atliek doties uz veikalu pēc izejmateriāliem.

Rotājumu izgatavošanas process

pokemonu rotājumu ballīte

Rotājumu izveides process noteikti nebūs ātrs un vienkāršs, tomēr interesants. Pašu radīti rotājumi sniegs papildus pievienoto vērtību svinībām, un ja iesaistīsiet procesā arī jauno atvasi, tad viņš šo notikumu atcerēsies ar dubultu sajūsmu! Jūs kā bērna vecāks varat virzīt procesu, bērnam dodot noteiktus uzdevumus, piemēram, izkrāsot pasaku tēlu. Šai nodarbei varat atvēlēt trīs svētdienas pirms gaidāmā pasākuma. Kad darbiņš ir padarīts – kopīgi izdekorējiet telpu, ļaujot arī bērnam pieņemt lēmumu par to, kur kas atradīsies! Iespējams, vairākus no jūsu radītajiem meistardarbiem varēs izmantot arī pēc gada, tāpēc centieties dekorācijas saglabāt arī pēc ballītes!