Ielūgumi bērnu ballītei

1
43826
raksta titulbilde

Vai Jūsu jaunajai atvasei tuvojas dzimšanas dienas svinības, un ir nepieciešams ielūgums uz bērnu ballīti? Šeit ir atrodams gan teksts, gan paraugs, gan arī dažādi praktiski ieteikumi, lai Jūs spētu ielūgumu sameistarot paši saviem spēkiem. Visi šeit atrodamie materiāli ir pieejami bez maksas, jo mums ir svarīgi, lai Jūsu bērna pasākums izdotos atmiņā paliekošs!

Lielais jautājums šeit ir tāds – veidot uzaicinājumu uz dzimšanas dienu pašiem, vai tomēr labāk izvēlēties jau gatavu variantu, aizpildot to ar konkrētās ballītes detaļām?

Kā ielūgumu izveidot pašiem

Ir skaidrs tas, ka jo lielākā mērā pats bērns būs iesaistījies ielūguma tapšanas procesā, jo lielāka būs tā pievienotā vērtība. Bez tam, šāds uzdevums bērnam paaugstina pašvērtējumu, kā arī māca uzņemties atbildību. Protams, tas nenozīmē, ka vajadzētu visu atbildību uzkraut uz jaunās atvases pleciem, tomēr zināma iesaiste ir vairāk nekā vēlama. Tā māca, ka ikkatram ir jāpieliek roku, lai pasākums izdotos veiksmīgs, un dzīvē nekas pats par sevi no debesīm nenokrīt.

Ieskaties – Idejas, kur svinēt dzimšanas dienu bērnam

Atkarībā no laika un iespējām, uzaicinājumu uz svinībām varat veidot kopā ar jauno atvasi, tādā veidā signalizējot, ka ar patiesu prieku iesaistāties bērnam nozīmīgu dzīves notikumu tapšanā. Vecākam var likties, ka pilnībā pietiek ar svinību finansēšanu, tomēr nereti bērns to līdz galam nesaprot, un viņam rodas iespaids, ka ballīti ir radījuši pavisam citi cilvēki. Kopīgs darbs pie uzaicinājumu tapšanas nostiprinās jūsu tuvību un radīs patīkamas bērnības atmiņas.

Vizuālais noformējums

Uzaicinājumu ir iespējams noformēt visdažādākajos veidos un stilos, kas var izrietēt gan no ballītes tematikas, gan gadalaika, gan norises vietas, gan daudziem citiem aspektiem. Un ar noformējumu netiek domātas tikai krāsas, bet arī vizuālā kompozīcija – kur atradīsies teksts, vai, kur un cik liels būs grafiskais elements līdzās tekstam, ja tiks izmantota aploksne, kā tā izskatīsies utt.

uzaicinājuma noformējums

Ideālā scenārijā Jūs dodat bērnam zināmus norādījumus par to, kā tam visam vajadzētu izskatīties. Ja bērns jau ir iemācījies rakstīt, varat izveidot paraudziņu tekstam, un lūgt, lai jaunā atvase uz katra no ielūgumiem uzraksta to pašu, vien nomainot ciemiņa vārdu. Alternatīva – uz katra no ielūgumiem uzrakstiet nepieciešamās detaļas, bērnam atstājot iespēju uzrakstīt tikai drauga / draudzenes vārdu. Katru no ielūgumiem ir iespējams dažādi izdekorēt, piemēram, izmantojot grāmatnīcā iegādātas uzlīmītes, zīmējot dažādus zīmējumus, vai, piemēram, apgriežot ielūguma maliņas ar šķērītēm zig-zag formā. Iedvesmu uzaicinājuma kompozīcijai un tekstam atradīsiet nedaudz zemāk.

Ieskaties – Populārākie bērnu svinību vadītāji

Neatkarīgi, vai visu veidosiet paši saviem spēkiem, vai daļēji aizņemsieties zemāk atrodamās sagataves, centieties pamatnei izmantot vidēji biezu kartonu. Tas uzaicinājumam piedos zināmu kvalitātes sajūtu. Tāpat centieties radīt krāsainu un pozitīvu atmosfēru, esiet radoši!

Ielūguma teksts un norādījumi

Tieši uzaicinājuma teksts ir centrālais elements, kam vajadzētu pievērst pašu lielāko uzmanību! Un ir atsevišķas nianses, ko tajā pavisam noteikti vajadzētu ietvert, piemēram, cilvēka vārdu, kam ir adresēts šis uzaicinājums, mīļu un draudzīgu uzaicinājuma tekstu, ballītes norises vietu un laiku, īsi aprakstīt ballītes tematiku, ja tāda ir plānota (noteiktas krāsas apģērbs, cepures utt.), visbeidzot, noslēgumā – gaviļnieka / gaviļnieces vārdu kā uzaicinājuma parakstu. Piemērs:

  • Vārds (bērnam, ko ielūdz uz svinībām, piemēram, Andri,)
  • Draudzīgs teksts (Ļoti priecāšos, ja atnāksi ciemos uz manu 7. dzimšanas dienu)
  • Plānotais svinību datums un laiks (17. martā no plkst. 14:00-16:30)
  • Precīza svinību norises vietas adrese (Rīgā, Jelgavas ielā 63)
  • Norādījumi par tematiku, ja tāda ir plānota (ģērbies vasarīgi dzeltenās drēbēs).
  • Paraksts (Jubilāra/-es vārds, piemēram, Pēteris)

Uz paša uzaicinājuma informācijai vajadzētu būt īsai un kodolīgai – tā ir adresēta bērnam. Parasti uzaicinājuma kartiņas otrā pusē, vai uz atsevišķas lapiņas, kas tiek pievienota aploksnē, jubilāra vecāki uzraksta būtiskāko informāciju ciemiņa vecākiem. Kā piemēru varu minēt norādījumus par to, kā nokļūt līdz gaviļnieka dzīvesvietai vai svinību telpām, kas ir speciāli iznomātas šim pasākumam. Tāpat tur vajadzētu norādīt gaviļnieka/-ces vecāku kontaktinformāciju.

Uzaicinājuma nosūtīšana ciemiņiem

Kad uzaicinājums uz dzimšanas dienu vai kādu citu svarīgu pasākumu ir uzrakstīts un smuki noformēts, to atliek tikai nogādāt pie adresāta. Bet kā to vislabāk paveikt?

uzaicinājuma nosūtīšana

Visticamāk, ka Jūsu jaunā atvase mācās bērnudārzā vai kādā no skolas pirmajām klasītēm. Ja tieši tur atrodas ielūdzamie draugi, tad salieciet sagatavotos ielūgumus mazā mapītē un palūdziet, lai Jūsu bērns tos nemanāmi izdala ielūdzamajiem draugiem, un tie, savukārt, nogādā šos uzaicinājumus saviem vecākiem. Alternatīva – aiznesiet sagatavotos uzaicinājumus klases vai grupas audzinātajai, lai tā tos nodod ielūdzamo bērnu vecākiem. Ja nu gadījumā ielūdzamie draugi ir kaimiņi vai ģimenes draugu bērni, tad vajadzēs meklēt alternatīvus ceļus, taču tie notiekti būs vieglāki par situāciju, ja draugu pulks ir skolas / bērnudārza biedri, un ir sācies vasaras brīvlaiks.

Vēlams, lai uzaicinājumus ielūdzamo bērnu vecāki saņemtu vismaz nedēļu vai divas pirms gaidāmajām svinībām. Noteikti uz vecākiem paredzētās lapiņas palūdziet, lai tie uzaicinājuma saņemšanas gadījumā ar Jums sazinās – tādā veidā būsiet droši, ka ielūgums nav aizklīdis!

Bezmaksas ielūgumu paraugi

Lai taupītu Jūsu laiku, esam sagatavojuši dažādus uzaicinājumu kartiņu veidus, kas būs lieliski piemēroti dažādu vecumu un dzimumu bērniem. Jūs varat gan smelties idejas iedvesmai, veidojot pašiem savus kartiņu dizainus, gan arī izmantot mūsu piedāvātos. Raksta izskaņā arī pievienosim informāciju par to, kā un kur izgatavot šīs kartiņas. Kas attiecas uz teksta rakstīšanu – varat to rakstīt ar roku – pēc kartiņu izdrukas, vai arī izmantot kādu no teksta / attēlu apstrādes programmām.

Neitrāla kartiņa

krāsains ielūguma paraugs bērnu ballītei, visiem vecumiem
LEJUPIELĀDĒT (.PDF – printējams fails)

Samērā vienkāršs un neitrāls paraugs, kas būs lieliski piemērots abu dzimumu bērnu dzimšanas dienas ballīšu organizēšanā. Arī bērna vecumam šeit nav lielas nozīmes. Pēc kartiņas lejupielādes Jums būs pieejama tukša (bez teksta), krāsaina kartiņa, ko varēsiet izdrukāt nepieciešamajā daudzumā, Jums ērtākajā izdrukas salonā. Informācija par druku ir atrodama raksta apakšā.

Krāsojama kartiņa

ielūgums bērnu ballītei, melnbalts paraugs
LEJUPIELĀDĒT (.PDF – printējams fails)

Šī ir pirmās kartiņas melnbaltā versija, kas paredzēta krāsošanai – šādā veidā Jūsu bērns varēs pielikt savu roku ballītes tapšanas procesā, radot individuālu ielūgumu katram no gaidāmajiem ciemiņiem.

Kartiņas dažādiem vecumiem

bērnu ballīšu ielūgumi, 1 2 3 4 5 gadi
LEJUPIELĀDĒT (.PDF – printējams fails)

Piecas dažādas uzaicinājumu kartiņas, kas paredzētas dažādu vecumu bērniem. Kartiņu dizains ir veidots neitrālās krāsās, tādēļ tas būs piemērots gan puisīša, gan meitenītes dzimšanas dienas svinību organizēšanā. Kartiņas pēc lejupielādes būs pieejamas bez teksta. Kartiņā ir atvēlēts brīvs laukums uzaicinājuma teksta rakstīšanai. Ideālā variantā – ar roku rakstītam tekstam.

Kartiņa maziem bērniem

ielūgums uz bērna dzimšanas dienu
LEJUPIELĀDĒT (.PDF – printējams fails)

Arī šī kartiņa ir veidota neitrālos un pozitīvos toņos, kas būs piemērota abu dzimumu bērniem. Tomēr jāņem vērā, ka kartiņas kompozīcija daudz visatbilstošāka būs mazu bērnu (līdz 5 gadu vecumam) pasākuma rīkošanā. Teksta rakstīšanai ir atvēlēts brīvs laukums ar punktotām līnijām.

Kartiņa zēnu ballītei

ielūgums uz bērnu ballīti puišiem
LEJUPIELĀDĒT (.PDF – printējams fails)

Šī kosmiskā noskaņa ir kā radīta zēnu, piedzīvojumu meklētāju, pasākuma organizēšanā un ciemiņu ielūgšanā. Brīvais laukums raķetes dūmos ir paredzēts teksta rakstīšanai ar roku vai kādu no attēlu apstrādes programmām. Saistoša liksies visu vecumu zēniem.

Kartiņa meiteņu ballītei

ielūgumi bērnu ballītei meitenēm
LEJUPIELĀDĒT (.PDF – printējams fails)

Ļoti jauka uzaicinājuma kartiņa, kas atbilstoša būs ciemiņu ielūgšanai uz meiteņu ballīti. Tā ir personalizējama, jo kartiņā ietverta īpaša daļa pasākuma norises datuma norādīšanai. Kartiņai ir paredzēts viens eksemplārs, kas tiktu nosūtīts ikvienam no gaidāmajiem ciemiņiem. Uzaicinājuma teksts ideālā variantā būtu veidojams kādā no attēlu apstrādes programmām.

Kā un kur izgatavot kartiņu?

Ja Jūs uzrunāja kāda no augstāk atrodamajām ielūgumu kartiņām, droši lejupielādējat to! Katra no tām būs pieejama bez augstāk, kartiņu piemēros, redzamā teksta. To varēsiet rakstīt gan ar roku, pēc kartiņu izdrukas, vai ar kādu no teksta / attēlu apstrādes programmām pirms izdrukas, piemēram, MS Word, Adobe Photoshop vai citām – pēc Jūsu izvēles.

kā veikt kartiņu printēšanu
Printēšanas iestatījumu paraugs – 4 kartiņas vienā lapā (izdevīgāk)

Pēc lejupielādes Jūsu datorā atradīsies arhīva (.rar) fails, kas sevī ietvers gan drukājamo failu (.pdf), gan arī dažādus tekstu failus, kur sniegti padomi kartiņas apstrādei. Katrs drukas fails sevī ietver četras lapas, katrā no tām ir viena kartiņa. Tas tādēļ, lai pirms drukāšanas būtu iespējams salikt četras kartiņas vienā lappusē. (drukāšanas iestatījumu piemērs redzams augstāk esošajā attēlā). Katra no kartiņām ir A6 izmēra, un lieliski ietilps standarta aploksnē.

Dodieties ar drukas (.pdf) failu uz jebkuru izdrukas salonu, piemēram, Copy Pro vai Merķeļa druku. Tur dodieties pie konsultanta un sakiet, ka Jums ir nepieciešams izdrukāt krāsainus attēlus uz vidēja biezuma A4 kartona. Kartons ir svarīgs, lai kartiņa būtu izturīga, radītu kvalitatīvu iespaidu, paņemot to rokā. Kopējām izmaksām nevajadzētu pārsniegt 20-25 centus uz katru kartiņu. Tas būs krietni lētāk, kā iegādāties jau gatavas kartiņas ar lielu uzcenojumu kādā no ballīšu aksesuāru veikaliem.

Lietošana / tālāka izplatīšana

Saskaņā ar Latvijas autortiesību likumu, augstāk redzamo attēlu un lejupielādējamo failu lietošana / tālāka izplatība ir atļauta tikai ar kartiņas autora rakstisku atļauju. Ikvienu no šīm kartiņām brīvi drīkst lietot bērnu vecāki, organizējot savu jauno atvašu dzimšanas dienas vai cita nozīmīga dzīves notikuma svinības. Kartiņu tālāka pārpublicēšana citās mājaslapās ir aizliegta! Ja šīs kartiņas vēlas savā saimnieciskajā darbībā izmantot animatori / pasākumu aģentūras – arī to ir rakstiski jāsaskaņo ar kartiņu dizaina autoru, rakstot šādu lūgumu uz info@ballites.lv. Šo noteikumu neievērošana var rezultēties ar kriminālprocesa uzsākšanu likumā paredzētajā kārtībā.

1 KOMENTĀRS