Spēles bērnu ballītei

1
89027
spēles un rotaļas bērniem

20 atraktīvas spēles un rotaļas bērniem (arī maziem), kas lieliski papildinās dzimšanas dienas ballītes svinības gan telpās, gan ārā – pie dabas. Tās ienesīs prieku un jautrību, ļaujot ikvienam svinību dalībniekam no sirds izbaudīt pasākuma gaitu.

1. Blīkšķu balvas

Interesanta un oriģināla rotaļa bērniem, vecumā starp četriem un sešiem gadiem. Šī rotaļa ir paredzēta iekštelpām kā bērna dzimšanas dienas ballītes sastāvdaļa. Kaut arī nedaudz trokšņaina, tomēr jautra un prieka pilna atrakcija, kas, iespējams, būs ballītes nagla.

Sagatavošanās

Šī rotaļa prasīs pamatīgu sagatavošanos no vecāku puses, tomēr tās radītais efekts būs ieguldīto pūļu vērts. Jau pirms pasākuma Jums noteikti būs zināms dalībnieku skaits. Uz katru dalībnieku vajadzēs 2-4 balonus, bet uz katru balonu – vienu lapiņu. Lapiņai nav jābūt lielai. Iespējamais izmērs ir 1 x 5 cm. Tāpat vajadzētu sagatavot vairākas pārsteiguma balviņas, no kurām viena varētu būt īpaša, bet pārējās – simboliskas. Balonus vēlams izvēlēties visdažādākajās krāsās.

aktivitātes maziem bērniem 2-3 gadi

Vecāku uzdevums ir uz dažām no lapiņām uzrakstīt balvas nosaukumu, taču citas lapiņas atstāt tukšas. Visas lapiņas ir rūpīgi jāaizloka un jāievieto balonos – tā, lai katrā balonā būtu viena lapiņa. Visus balonus ir kārtīgi jāuzpūš un to galus – jāaizsien, lai gaiss nepūstos ārā. Līdz atrakcijas sākumam balonus ir vēlams paslēpt no bērnu acīm, bet kad pienāks īstais laiks – pārsteigums būs dubults. Izstāstiet rotaļas noteikumus, un lai sākas blīkšķi!

Rotaļas apraksts

Balonus nedrīkst spridzināt, izmantojot zobus, nagus vai citus asus priekšmetus.

Asistējot citiem vecākiem vai pašiem bērniem, ienesiet piepūstos balonus rotaļai paredzētajā istabā un novietojiet tos uz zemes. Pēc tam, kad kāds no vecākiem ir devis starta signālu, bērnu uzdevums ir pārspridzināt balonus un pārbaudīt, vai lapiņā, kas atradās balonā, nav kādas balvas nosaukums. Ja viņam būs paveicies – viņš tiks pie konkrētās balviņas. Ja ne – vēl ir ļoti daudz citi spridzināmi baloni. Process būs skaļš, taču jautrs. Katrs bērns var pārspridzināt tik balonus, cik paspēs, pirms to izdarīs citi. Rotaļa noslēdzas tad, kad visi baloni ir pārspridzināti. Tad var sākties apbalvošana.

2. Runcis un peles

Klasiska rotaļa bērniem, kas jaunāki par pieciem gadiem. Rotaļa ir paredzēta iekštelpām kā bērnu ballītes vai cita tematiskā pasākuma sastāvdaļa. Minimālais dalībnieku skaits, lai rotaļa liktos interesanta, ir seši. Rotaļa nav sevišķi aktīva, tomēr ir visnotaļ interesanta.

Rotaļas apraksts

Šī ir vienkārša rotaļa, kurai neko sevišķu nav iepriekš jāsagatavo. Galvenais, lai ir plaša telpa, kur to spēlēt. To ir iespējams spēlēt arī āra apstākļos, ja laiks ir silts un patīkams.

rotaļas bērnu ballītēm

Visi bērni sanāk kopā un tiek izlozēts viens, kurš būs kaķis. Visi pārējie varēs iejusties peļu lomā. Kaķis nostājas istabas galā, ar muguru pret pelēm. Peles atrodas otrā telpas galā, taču ir ar seju pret kaķi. Kad vecāki dod starta komandu – rotaļa var sākties. Peles uzmanīgi lavās tuvāk kaķim. Kad pēkšņi kaķis pagriež galvu pret pelēm – visām ir jābūt sastingušām. Ja brīdī, kad kaķis pagriež galvu, kāda no pelēm turpina kustēties, viņš uz tām norāda, un šo peļu uzdevums ir atgriezties sākuma pozīcijā – istabas galā.

Kad kaķis atkal novērš skatienu, peles turpina lavīties tuvāk, ieskaitot tās, kas tika pieķertas kustībā. Spēle beidzas brīdī, kad kāda no pelēm ir tikusi līdz kaķa mugurai un uzliek kaķim uz pleca roku. Tad rotaļa var sākties no jauna, bet šoreiz par kaķi kļūst pele, kas tikko uzvarēja.

3. Karstais kartupelis

Interesanta rotaļa pašiem mazākajiem. Lieliski papildinās dzimšanas dienas svinības, ja ciemos būs atnākuši vairāk nekā seši draugi. Šī rotaļa ir paredzēta mājas apstākļiem, taču to spēlēt varētu arī ārā, piemēram, pagalmā. Rotaļai nav nepieciešama īpaša gatavošanās.

Rotaļas apraksts

Rotaļai būs nepieciešams magnetafons, vai jebkas cits, kas atskaņo mūziku. Kaut dators ar Spotify. Tāpat nepieciešams būs tīrs kartupelis, vai, piemēram, maza, mīksta bumbiņa.

karstais kartupelis - rotaļa maziem bērniem

Bērnu uzdevums ir apsēsties aplī. Vecāku uzdevums ir izskaidrot spēles noteikumus, un iedot vienam no bērniem rokās kartupeli. Pēc tam kāds no vecākiem var atskaņot mūziku. Kamēr vien mūzika skan, bērni ātri viens otram padod kartupeli. Tas riņķo pa apli – no viena bērna pie otra. Brīdī, kad mūzika pārtrauc skanēt, bērns, kam kartupelis ir rokās, pārtrauc spēli, nākot no apļa ārā. Sākas nākamais raunds ar tādiem pašiem nosacījumiem. Rotaļa turpinās, līdz paliek divi bērni. Tas, kurš, apklustot mūzikai, ir bez kartupeļa rokās, kļūst par uzvarētāju.

4. Uzmini, ko pamanīju!

Izglītojoša rotaļa maziem bērniem, kas palīdz detalizētāk iepazīt apkārt esošo pasauli. Šī rotaļa ir lielisks veids, kā praktiski pielietot nesen apgūtās krāsas, formas un priekšmetu nosaukumus. Šo spēli var spēlēt gan mājās, gan ārpus telpām, ikdienas gaitās, laika īsināšanai. Spēle būs piemērota gan spēlēšanai divatā, gan spēlēšanai kopā ar citiem bērniem, piemēram, bērnudārzā vai bērnu dzimšanas dienas ballītē.

Rotaļas apraksts

Spēles vadītājs, kas, visbiežāk, būs kāds no vecākiem, pārlaiž acis pāri telpai, piefiksējot kādu priekšmetu, un tad saka: “Uzmini / uzminiet, ko tikko pamanīju!” Bērnu uzdevums ir saukt dažādu priekšmetu nosaukumus, kas atrodas telpā, līdz izdodas uzminēt īsto. Nedaudz interesantāku rotaļu padarītu tas, ja aicinājumam uzminēt priekšmetu pievienotu dažas norādes par to, kā tas izskatās. Piemēram, “Uzmini, ko sarkanu tikko pamanīju!” vai “Uzmini, ko apaļu tikko pamanīju tuvu grīdai”.

bērnu rotaļas

Pēc būtības, šī rotaļa ir spēlējama jau no divu gadu vecuma, kad bērns iepazīst pasauli ap sevi. Tad šai rotaļai ir tīri izglītojoša forma. Tā būs ļoti piemērota mājas apstākļos. Trīsgadīgiem bērniem tā pildīs gan izklaides, gan izglītojošu funkciju. Tādā gadījumā to var spēlēt bērnu ballītes vai bērnudārza ietvaros. Četrgadīgiem un nedaudz vecākiem bērniem šī rotaļa varētu vairāk būt kā laika īsināšanas veids, piemēram, braucot lielāku gabalu ar auto, vai, gaidot pārlidojumu lidostā.

5. Patausti un uzmini!

Atjautības spēle maziem bērniem, kas ir vecumā starp diviem un četriem gadiem. Šī rotaļa ir spēlējama gan iekštelpās, gan ārā, tomēr piemērotāka būs spēlēšanai telpās. To ir iespējams spēlēt gan divatā – vecākam ar bērnu, gan lielākā bērnu grupā, piemēram, bērnudārzā vai dzimšanas dienas svinību ballītē. Tā ir jautra, oriģināla un izglītojoša.

Rotaļas apraksts

Šī rotaļa ļauj maziem bērniem iepazīt apkārtējo pasauli, ne tikai ar redzi un dzirdi, bet arī ar tausti un domāšanu. Sagatavošanās rotaļai ir ērta un vienkārša.

spēles ballītēm bērniem

Šai spēlei vajadzēs kartona kasti, piemēram, apavu kasti (alternatīva varētu būt arī auduma maisiņš). Tāpat vajadzēs dažādus, sīkus priekšmetus, piemēram, kinderolu mantiņas, kastaņus, zīles, akmentiņus un jebkādus citus priekšmetus, ko iespējams sameklēt mājās vai tās tuvumā. Nepieciešams būs arī acu apsējs. Šim nolūkam var izmantot, piemēram, lakatiņu.

Ieskaties – Telpu īre bērnu ballītei

Vecāku uzdevums ir aiziet bērna acis, uzmanīgi sakratīt kasti, noņemt tās vāku, ļaujot bērnam izņemt ārā vienu no priekšmetiem. Viņa uzdevums, izmantojot tausti, ir spēt pateikt, kas tas ir par priekšmetu. Vieglākā formā tie būs bērnam labi pazīstami priekšmeti. Ja bērns ir vecāks, tie var būt arī mazāk pazīstami priekšmeti. Ja šī rotaļa ir kā ballītes sastāvdaļa, tad bērni šo procesu atkārto viens pēc otra. Uzvar tas, kuram ir izdevies atminēt visvairāk priekšmetus.

6. Spainīt, pildies!

Vienkārša un interesanta rotaļa bērniem, kas vecāki par 3 gadiem. Šo spēli varēsiet spēlēt gan piemājas dārzā, gan parkā, gan pludmalē, gan jebkur citur. Vienīgais priekšnosacījums – vasarīgi laika apstākļi un vēlme pēc nelielas jautrības devas.

Spēles apraksts

Ja dalībnieku skaits ir lielāks par seši, tad spēlei sagatavot vajadzēs četrus mazus spainīšus un divas lielas švammes. Ja dalībnieku skaits ir mazāks par seši, tad pietiks ar diviem spainīšiem, vienu švammi un hronometru. Svarīga sastāvdaļā ir arī ūdens. Ja spainīši ir divi, tad vienam ir jābūt pilnam ar ūdeni. Ja četri, tad – diviem.

Nedrīkst aizmirst par rezerves ūdeni!

atrakcijas bērniem brīvā dabā

Uzdevums ir pavisam vienkāršs – katrai komandai ir divi spainīši. Viens ir pilns, bet otrs – tukšs. Komanda nostājas vienā līnijā, un tās priekšā atrodas pilnais spainītis ar ūdeni. Pirmajam dalībniekam rokās ir arī švamme. Pēc starta komandas šis dalībnieks samitrina švammi un skrien uz tukšo spainīti, un tajā izspiež ūdeni no samitrinātās švammes. Tad skrien atpakaļ uz pilno spainīti, atkal samitrina švammi, skrien uz tukšo un izspiež. Tā tik ilgi, līdz pilnais spainītis ir kļuvis tukšs un tukšais – pilns. Tad švamme tiek nodota nākamajam komandas biedram, kurš atkal ūdeni tādā pašā veidā nogādā atpakaļ līdz tukšajam spainītim.

Vecāku uzdevums ir ik pa laikam atjaunot ūdens saturu spainītī, jo daļa pa ceļam būs izlijusi. Uzvar tā komanda, kurai pirmajai visi dalībnieki ir izpildījuši ūdens pārnešanu.

7. Bēgšana no briesmoņa

Šī aktīvā rotaļa ir piemērota maziem bērniem, tomēr to tikpat labi varētu spēlēt arī bērni, kas vecāki par 5 gadiem. Vislabākā spēles norises vieta varētu būt ārpus telpām, piemēram, pagalmā, uz gluda zāliena. Šai rotaļai nav nepieciešama liela sagatavošanās, tāpēc to var ātri noorganizēt teju jebkurā brīdī, tostarp, svinot bērna ballīti.

Rotaļas apraksts

Laukumā, kurā notiks spēle, nostiepj divas virves, vai jebko citu, kas varētu norādīt laukuma malas. Spēles laukumam vajadzētu būt vismaz 5 metrus platam un 10 metrus garam. Minimālais spēlētāju skaits, lai spēle būtu interesanta, ir seši spēlētāji. Jo lielāks ir spēlētāju skaits, jo lielākam būtu jābūt spēles laukumam. Laukuma korekcijas veiciet turpat uz vietas – tās izrietēs no spēles procesa.

spēles bērnu ballītei ārā

Laukuma vidū nostājas brīvprātīgais, kurš ir briesmonis. Vienā laukuma galā stāv visi pārējie bērni. Pēc starta komandas viņu uzdevums, neizkāpjot ārpus laukuma malām, ir aizskriet garām briesmonim, nepieļaujot, ka viņš pieskaras. Visi, kam briesmonis ir pieskāries, arī kļūst par briesmoņiem. Visiem tiem bērniem, kas neskarti tika līdz otram laukuma galam, ir atkal jācenšas nokļūt atpakaļ – otrā laukuma galā. Ja pirmā skrējiena laikā briesmonim izdevās pieskarties kādam, tad šoreiz briesmoņu skaits būs lielāks, un uzdevums būs grūtāk paveicams. Šādi pārskrējieni turpinās, līdz paliek pēdējais bērns, kurš ir briesmoņu neskarts. Viņš ir uzvarētājs.

8. Lāsteku jampadracis

Vienkārša, jautra un aktīva rotaļa bērniem, kas pazīstama arī kā sālsstabi. Spēle būs lieliski piemērota jebkuram pasākumu formātam, galvenais, lai ir vismaz seši līdz astoņi spēlētāji. Tāpat svarīga ir spēles norises vieta. Visatbilstošākā vieta šai aktivitātei būs piemājas dārzs vai parks. Parkā augošie koki kalpos kā lieliski šķēršļi, kas spēles procesu padarīs vēl interesantāku. Ja spēlēt gribētāju skaits ir mazāks par seši, drīkst pievienoties arī vecāki.

Rotaļas process un noteikumi

Šajā rotaļā nav nedz minimālais, nedz maksimālais dalībnieku skaits, tomēr spēle neliksies interesanta, ja to spēlēs mazāk par sešiem cilvēkiem. Turpretim, ja spēlētāju būs ļoti daudz, tas spēles procesu padarīs tikai interesantāku. Spēli var spēlēt arī mazi bērni.

SPĒLĒTĀJUS sadala saldētājos un lāstekās.

Lāsteku galvenais uzdevums ir skraidīt pa spēles laukumu un izvairīties no saldētāju pieskārieniem. Ja saldētājs ar roku pieskaras lāstekai – tā uz līdzenas vietas sastingst – pārtrauc skriešanu un gaida atkusni. Ja cita lāsteka izlien sasaldētajai lāstekai caur kājām, tad sasaldētā lāsteka ir atkususi un var turpināt skrējienu, cenšoties izvairīties no turpmākas sasalšanas.

lāsteku jampadracis - rotaļa bērniem

Saldētāju galvenais uzdevums ir sasaldēt pēc iespējas lielāku lāsteku skaitu. Par cik tieši saldētājiem ir vislielākā skriešana, tad par saldētājiem vajadzētu kļūt tiem bērniem, kas ir viskustīgākie ikdienā. Saldētāji ir uzvarējuši, ja viņiem izdodas sasaldēt pilnīgi visas lāstekas. Saldētāju skaits allaž būs mazāks nekā lāsteku skaits. Parasti ir viens saldētājs uz piecām lāstekām. Ja spēli spēlēs divdesmit cilvēki, tad no tiem tikai 3 vai 4 būs saldētāji.

Lāstekas uzvar, ja piemēram, piecu minūšu laikā saldētājiem tā arī nav izdevies sasaldēt visas lāstekas. Vecāku uzdevums ir uzņemt laiku. Ja piecu minūšu laikā saldētājiem izdodas sasaldēt visas lāstekas, tad ziema ir sākusies un saldētāji ir uzvarējuši!

9. Burtu cope

Interesanta rotaļa maziem bērniem (3-4 g.), kas foršā veidā ļauj apgūt burtus un skaitļus, veidot vārdus. Šo rotaļu var spēlēt gan iekštelpās, gan ārā – svaigā gaisā. To var spēlēt gan vecāki ar bērnu vienatnē, gan veselai bērnu grupai. Šī rotaļa būtu arī oriģināls dzimšanas dienas ballītes kavēklis, kas ļauj ne tikai forši pavadīt laiku, bet arī apgūt ko jaunu.

Rotaļas apraksts

Šai rotaļai pamatīgi vajadzēs sagatavoties no vecāku puses. Katram bērnam vajadzēs savu makšķeri, bet uz katru makšķeri vajadzēs vismaz 4 zivis. Par makšķeri varēs kalpot ikviens zariņš, kas ir smuki notīrīts no lapām un sasniedz vismaz pusotra metra garumu. Zariņam klāt ir jāpiesien aukliņu, kuras garums ir identisks zariņa garumam. Aukliņas galā ir jāpiesien kaut ko metālisku, piemēram, skrūvi.

spēles bērniem brīvā dabā

Zivis būs jāveido no papīra vai kartona. Dažādus, interesantus šablonus atradīsiet, ja gūglē meklēsiet, piemēram, fish cartoon vai ko līdzīgu. Izvēlieties interesantākos un jums tīkamākos variantus, izprintējiet un izgrieziet tos! Katrai zivij galvas tuvumā ar skoču pielīmējiet mazu magnētiņu. Arī to, kur iegādāties magnētiņus, Jūs atradīsiet gūglē. Katrai zivij otrā pusē uzrakstiet dažus burtus un ciparus! Zivis dažādās vietās salieciet uz zemes! Bērnus iesēdiniet laivā (piemēram, gultā vai dīvānā) un cope var sākties!

Anita Zarecka

Bērnu ballīšu vadītāji

Tautā pazīstami arī kā animatori – tie ir cilvēki, kas ar patiesu prieku un aizrautību parūpēsies par Jūsu bērnu izklaidi un pozitīvu noskaņojumu!

  • Pieskatīs Jūsu bērnus
  • Parūpēsies par jautrām aktivitātēm
  • Sniegs padomus ballītes rīkošanā

Bērnu uzdevums ir vienkārši makšķerēt zivis un saukt burtus / ciparus, kas atrodami uz viņu loma. Vecāku uzdevums ir teikt “pareizi / nepareizi”. Šī rotaļa var būt gan vienkārši kā izprieca, gan kā konkursiņš, kur labākais un precīzākais makšķernieks tiek pie kādas pārsteiguma balviņas. Bērniem zivju cope ļoti iet pie sirds, laiks aizlido, taču tam visam ir būtisks pienesums – jautrā un interesantā veidā apgūti vai nostiprināti burti un cipari.

10. Apelsīna ceļojums

Pirmās stafetes nosaukums ir “apelsīna ceļojums”, un, kā jau var noprast, stafetē vajadzēs izmantot apelsīnus. Protams, var izmantot arī citus apaļas formas augļus vai dārzeņus.

Stafetes uzdevums ir pavisam vienkāršs – no starta līnijas, līdz finiša līnijai un atpakaļ ir jānogādā apelsīnu. Tikai ir viens āķis – apelsīnu nedrīkst pārvietot nedz ar kājām, nedz rokām. Apelsīnu noliek uz zemes un virza uz priekšu, izmantojot degunu un neko citu. Šāds stafetes nosacījums allaž izraisa smieklus. Kad pirmais stafetes dalībnieks ir veiksmīgi aizripinājis apelsīnu līdz finiša līnijai un atpakaļ, to pašu dara nākamais komandas biedrs. Stafete noslēdzas, kad visi komandas biedri ir aizripinājuši apelsīnu līdz finiša līnijai un tādā pašā veidā nogādājuši to atpakaļ līdz starta līnijai.

Pats par sevi saprotams, uzvar tā komanda, kurai pirmajai ir izdevies to paveikt.

11. Atsper – Pelis

Stafete ar ļoti interesantu nosaukumu. Bet ko tajā būs jādara? Tā var būt kā papildus spēle, atjautības jautājums – ļaut bērniem uzminēt, kādas aktivitātes šeit būs jāveic!

karoga glābšana - aktīva rotaļa bērniem

Stafetei sagatavot vajadzēs kartupeļu maisus. Cik komandas – tik maisu. Ja katrs dalībnieks stafetē piedalās individuāli, tad maisu skaitam būs jābūt identiskam dalībnieku skaitam. Stafetes uzdevums ir pavisam vienkāršs – pirmais komandas dalībnieks iekāpj kartupeļu maisā, ar rokām paņem maisa galus un nostājas kājās. Viņš burtiski stāv kartupeļu maisā un gaida starta signālu. Kad tas ir sagaidīts, viņam ir jāaizlec līdz finiša līnijai, atpakaļ līdz starta līnijai, apkārt savai komandai, visbeidzot, nododot maisu dalībniekam, kas stāv rindas priekšgalā. Šis dalībnieks dara to pašu. Stafete ir noslēgusies, kad visi komandas dalībnieki ir izpildījuši šo nosacījumu.

12. Balonkrosiņš

Stafetei būs nepieciešams sagatavot balonus. Lai process būtu interaktīvāks, balonus var uzpūst paši bērni. Balonu skaits būs līdzvērtīgs komandu skaitam, bet, drošības pēc, vajadzētu dažus rezervei.

Ja dalībnieku skaits ir mazāks par seši, stafetes var veikt arī individuāli – visiem reizē.

Dalībnieks, kurš stāv vistuvāk starta līnijai, nedaudz saspiež balonu ar abiem ceļiem un atlaiž rokas. Pēc starta signāla, dalībniekam, skrienot vai lecot, ir jānonāk līdz finiša līnijai un atpakaļ, neturot balonu ar rokām. Ja balons nejauši izkrīt, to drīkst pacelt un ielikt atpakaļ starp ceļiem, turpinot stafeti no izkrišanas vietas. Kad dalībnieks veiksmīgi ir nonācis atpakaļ līdz starta līnijai, viņš balonu nodod nākamajam komandas biedram, kurš izpilda šo pašu uzdevumu. Stafete noslēdzas, kad visi komandas biedri ir izpildījuši šo atraktīvo uzdevumu.

13. Kastaņa lidojums

Stafetei būs nepieciešamas tējkarotītes un kastaņi. Kastaņu vietā var būt arī citi apaļi priekšmeti, piemēram, zīles, tenisa vai golfa bumbiņas utt. Pavisam mazi bērni drīkst izmantot ēdamkarotes.

Stafetei ir iespējami divi formāti – viens, kurā tiek izmantotas metāla karotes, kas tiek nestas rokās, otrs – plastmasas, vienreiz lietojamās, kuras galu var turēt mutē. Jebkurā gadījumā, karotē tiek ielikts kastanis, ko veiksmīgi ir jātransportē līdz finiša līnijai, atpakaļ līdz starta līnijai, apkārt savai komandai, nododot stafeti bērnam, kas atrodas rindas priekšgalā. Kad bērns ir veicis stafeti, viņš nostājas rindas beigās. Ja kastanis nejauši izkrīt no karotes, to drīkst pacelt, ielikt atpakaļ, un no izkrišanas vietas turpināt distanci. Stafete ir pabeigta, kad visi ir izpildījuši uzdevumu.

14. Balonu rallijs

Jautrās stafetes bērniem

Iespējams, viena no interesantākajām bērnu stafetēm.

Sausais formāts

Ja izvēlaties sauso formātu, tad uz katru bērnu vajadzēs sagatavot vienu balonu – pirms rotaļas to piepūst un aizsiet tā galu. Ja šo stafeti plānojat atkārtot vairākas reizes, tad sagatavojamo balonu skaits būs proporcionāli lielāks. Būs nepieciešama arī tvertne, kur ievietot balonus, piemēram, veļas grozs. Bērnus ir jāsadala 2 komandās, kurām katrai savā rindā ir jānostājas pie starta līnijas. 20 metrus tālāk atradīsies tvertnes ar baloniem.

Pēc starta signāla, pirmajam bērnam no katras rindas ir jāskrien līdz tvertnei, jāizņem no tās vienu balonu, jānoliek uz zemes un jāapsēžas uz tā. Kolīdz balons ir pārsprādzis, bērnam ir jāskrien atpakaļ pie komandas un jānodod stafeti nākamajam komandas biedram, pašam nostājoties rindas beigās. Uzvar tā komanda, kuras dalībniekiem pirmajiem ir izdevies uzspridzināt savus balonus.

Slapjais formāts

Slapjais formāts ir visnotaļ identisks sausajam, taču ar vienu atšķirību – baloni netiek uzpūsti, bet gan līdz pusei pielaisti ar ūdeni. Tad balonu izvietošanai nav nepieciešama liela tvertne, pietiktu ar palielāku spaini. Atšķirībā no sausā formāta, kur vējš balonus varētu aizpūst prom, šajā formātā balonus drīkst novietot arī vienkārši uz zemes, vienā čupiņā. Ja baloni ir nedaudz pielaisti ar ūdeni, tos ir krietni grūtāk pārspridzināt.

Jo mazāk ūdeni ielaidīsiet, jo grūtāk balonu būs pārspridzināt.

Un tas rezultēsies ar zināmu jautrību, tomēr uzdevumu nevajadzētu padarīt nepaveicamu, jo tas to sabojās. Pirms stafetes, vecākiem pašiem vajadzētu uztaisīt dažus testus, lai saprastu, cik viegli vai grūti uzdevums ir paveicams. Slapjo formātu rekomendējam siltam un saulainam laikam

15. Mednieks un sargs

Aktīva un aizraujoša rotaļa bērniem, kas piemērota būs arī pašiem mazākajiem. To ērti spēlēt var praktiski jebkur, pat piemājas pagalmā. Tomēr ir ļoti svarīgi, lai rotaļā piedalās vismaz 10 cilvēki, citādi tā neliksies interesanta. Rotaļā drīkst piedalīties arī bērnu vecāki.

Rotaļas apraksts

Spēlē tiek izraudzīts viens mednieks (bērns, kam patīk skriet un kustēties), kā arī viens sargs (bērns, kam ne sevišķi patīk daudz skriet). Visi pārējie bērni spēlē ir dzīvnieki.

spēles bērniem ārā

Klajā vietā tiek izveidots spēles aplis, ko sauc par krātiņu. Apļa diametrs parasti ir 5 metri, taču, ja ir liels dalībnieku skaits, apli ir iespējams veidot lielāku. Apli iezīmēt var ar visu, kas pagadās pa rokai – akmentiņiem, zariņiem un jebko citu, kas norādītu apļa robežu.

Mednieka uzdevums ir skraidīt ārpus apļa un ķert dzīvniekus. Ja mednieks ar roku pieskaras dzīvniekam, viņam nekavējoties ir jādodas uz krātiņu. Krātiņā (aplī) noķertais dzīvnieks drīkst brīvi pārvietoties, taču nedrīkst izkāpt ārpus apļa, kamēr netiek atbrīvots. Dzīvnieku uzdevums, ja tie vēl nav notverti, ir izvairīties no mednieka un atbrīvot notvertos dzīvniekus. Atbrīvošana notiek, brīvajam dzīvniekam pieskrienot pie krātiņa un ar roku pieskaroties notvertajam dzīvniekam. Tad abi drīkst atrasties ārpus apļa, izvairīties no mednieka un atbrīvot pārējos dzīvniekus. Sarga uzdevums ir atrasties aplī un nepieļaut dzīvnieku atbrīvošanu. Arī sargs drīkst pārvietoties apļa iekšpusē, un ja sargs pieskaras kādam no brīvajiem dzīvniekiem, kas atrodas ārpus apļa, tad viņi skaitās notverti, un viņiem ir jādodas apļa iekšpusē (krātiņā).

Vecāku uzdevums ir uzņemt laiku. Ja pēc, piemēram, piecām minūtēm krātiņā atrodas mazāk dzīvnieku nekā brīvībā, tad uzvar dzīvnieku komanda. Ja krātiņā dzīvnieku ir vairāk nekā brīvībā, vai arī, ja notverti ir visi dzīvnieki, tad uzver sargs ar mednieku.

16. Sētas boulings

Oriģināla rotaļa bērniem, kas lieliski piemērota būs, piemēram, bērnu ballītei, kur tā ienesīs papildus jautrību un ļaus bērniem nedaudz izkustēties. Šo spēli var spēlēt gan pagalmā, gan parkā, pat mājas apstākļos, ja šim nolūkam ir plaša un brīva telpa. Spēli var spēlēt bērni, kas sasnieguši vismaz trīs gadu vecumu. Šai spēlei iepriekš ir jāsagatavojas.

Spēles apraksts

Spēlei nepieciešamas ir 6 pet pudeles, krīts, nedaudz ūdens un bumba. Ja tā ir maza bumbiņa, piemēram tenisa, tad pudelēm ir jābūt tukšām, bet ja tā ir liela bumba, piemēram, futbolam paredzēta, tad pudeles vismaz līdz pusei vajadzētu pieliet ar ūdeni.

rotaļas bērniem brīvā dabā

Spēles norises vieta nav būtiska – galvenais, lai ir gluda virsma no mešanas vietas, līdz ķegļiem. Tas var būt gan parka zālītē, gan piemājas pagalmā. Mešanas vietu iezīmē ar krīta līniju, vai vienkārši sarunā. Attālumam līdz ķegļiem ir jābūt proporcionālam bērnu vecumam un spējām. Ja spēli spēlēs bērni, kas jaunāki par 4 gadiem, tad attālumam nevajadzētu būt lielākam par 5, 6 metriem. Ja spēlēs bērni, kas vecāki par 5 gadiem, tad attālumu var palielināt līdz pat 8, 10 metriem.

Lai process liktos vēl interesantāks, pudeles (ķegļus) var nokrāsot dažādās spilgtās krāsās, vai, piemēram, aplīmēt ar uzlīmēm. Populāra līmējamo uzlīmju tematika ir Angry Birds.

17. Futgolfs

Oriģināla rotaļa bērniem, kas spēlējama ārpus telpām – svaigā gaisā. Tā ir futbola un golfa apvienojums, kuras noteikumus ir ļoti viegli saprast, tādēļ to mierīgi spēlēt varēs bērni, kas ir sasnieguši vismaz četru gadu vecumu. Sagatavošanās spēlei ir ļoti vienkārša – nepieciešama būs vien futbola bumba un vingrošanas riņķis. Vislabākā spēles norises vieta būs tuvējā parkā, taču šo spēli var spēlēt praktiski jebkur, pat mājas apstākļos.

Spēles apraksts

Spēle norisināties var gan piemājas pagalmā, gan tuvējā parkā. Vecāki ir spēles organizatori, tiesneši un punktu skaitītāji. Vecāki nozīmē futbola bumbas starta vietu, un dažu sitienu attālumā novieto riņķi. Pavisam parastu – tādu, ar ko bērnībā vingrojām. Alternatīva riņķim – no virvītes sasieta cilpa.

āra spēles bērniem

Bērnu uzdevums ir ar pēc iespējas mazāku sitienu skaitu raidīt bumbu riņķī. Spēle skaitās pabeigta, kad bumba ir apstājusies riņķa iekšpusē. Spēles procesu interesantāku padarīs dažādi šķēršļi, piemēram, koki, akmeņi, nelieli uzkalniņi utt. Kad visi spēlētāji ir vienu reizi raidījuši un apturējuši bumbu riņķa centrā, vecāki riņķi novieto jaunā vietā.

Uzvar tas bērns, kas kopumā ar vismazāk sitieniem ir raidījis bumbu visos riņķos (bedrītēs). Protams, var uzvarēt draudzība, un balvās visi saņem gardus našķus.

18. Karoga glābšana

Aktīva un interesanta rotaļa bērniem, kas prasa iepriekšēju sagatavošanos. Rotaļa būs piemērota bērniem, kas vecāki par četriem, pieciem gadiem. Šo rotaļu vislabāk būtu organizēt parkā vai jūras krastā, kur ir plašs laukums bez liekiem šķēršļiem.

Rotaļas apraksts

Bērni tiek sadalīti divās vienādās komandās, piemēram, zilajā un sarkanajā. Lai vieglāk būtu atpazīt savas komandas biedrus, mēs iesakām izmantot pazīšanās zīmes, piemēram, apsējus komandas krāsā. Tos var viegli izgatavot, sagriežot sloksnītēs vienas krāsas auduma gabalu.

spēles bērniem brīvā dabā

Par spēles laukumu varētu kalpot taisnstūra formas klajums, garumā līdz 50 un platumā līdz 25 metriem. Laukuma vidū to divās vienādās daļās sadala taisna līnija. Viena laukuma puse pieder zilajai, bet otra – sarkanajai komandai. Katra laukuma tālākajā galā, pa vidu, atrodas komandu bāzes (līdzīgi kā futbola laukumā abu komandu vārti). Bāzē atrodas gan spēlētāji, gan pretinieku komandas karogs. Par karogu var kalpot arī bumba vai kāds cits priekšmets. Pēc starta abu komandu spēlētāji drīkst pārvietoties visa laukuma robežās, paturot prātā faktu, ka viena puse pieder zilajai komandai, bet otra – sarkanajai komandai. Ja sarkanās komandas spēlētājs ieskrien zilās komandas laukumā, zilās komandas spēlētājs ar rokas pieskārienu var viņu sasaldēt. Ja tā notiek, sarkanās komandas spēlētājam ir jāstāv nekustīgi, līdz viņu atbrīvo savas komandas spēlētājs, izlienot caur kājām.

Ieskaties – Bērnu ballītes svinību vietas

Spēles mērķis ir neskartam tikt līdz pretinieku komandas bāzei, un nogādāt tajā esošo karogu līdz savai bāzei. Ja karoga nešanas laikā spēlētājs tiek sasaldēts, karogs paliek sasaldēšanas vietā. To drīkst pārvietot tikai konkrētās krāsas komanda. Uzvar tā komanda, kurai pirmajai ir izdevies vai nu sasaldēt visus pretinieku spēlētājus, vai nu veiksmīgi izglābt savas komandas karogu, nogādājot to no pretinieku komandas, līdz savai bāzei.

19. Ceļojums uz mājām

Praktiska un izglītojoša rotaļa bērniem, kas vecāki par pieciem gadiem. Šī rotaļa ļauj bērniem, vecāku pavadībā, iepazīt piemājas rajonu, tā māca savstarpēji sadarboties grupā un vērot apkārtni, lai apmaldīšanās gadījumā bērni paši saviem spēkiem spētu nokļūt atpakaļ līdz izejas punktam. Šai spēlei nav nepieciešama īpaša iepriekšēja sagatavošanās.

Rotaļas apraksts

Šai rotaļai ir divi formāti. Viens sevī ietver garāku pastaigu pa vietējo rajonu, apskatot dažādus interesantus objektus, piemēram, pieminekļus un ēkas, otrs – pārgājienu pa meža takām.

atrakcijas bērniem brīvā dabā

Ja nolemjat doties pastaigā pa piemājas rajonu, pirms tam noderīgi būtu ievākt informāciju par tuvējiem apskates objektiem. Šādus objektus var atrast gan LIVE Rīga mājaslapā, gan līdzīgās vietnēs, meklējot tās gūglē. Lai bērniem šis pasākum liktos vēl interesantāks, dodiet viņu rīcībā karti un ļaujiet Jūs izvadāt pa atzīmētajiem objektiem. Kad visi objekti ir izstaigāti, bērnu uzdevums, savstarpēji sadarbojoties, ir nokļūt atpakaļ mājās, ejot pa tieši to pašu ceļu, pa kuru atnācāt, taču, neizmantojot karti. Ja ceļu bērniem veiksmīgi izdosies atrast, tad mājās tos gaida dažādi našķi.

spēles zēniem

Ja nolemjat doties piedzīvojuma pilnā pārgājienā pa meža takām, tad jāsagatavojas ir jo īpaši. Līdz ņemamas ir ne tikai uzkodas un pretodu aerosoli, bet arī GPS, lai pašiem vecākiem nesanāktu apmaldīties. Spēles pamatā ir bērnu pašu atstātās norādes, lai pēc tam būtu vieglāk atrast ceļu atpakaļ. Norādes viņi drīkst izveidot sev saprotamā formā (piemēram, bultas), sev vēlamās vietās (piemēram, kad taku krustojumā maināt virzienu). Norādes var veidot no akmentiņiem, čiekuriem, zariņiem, vai jebkā cita, ko izdodas mežā atrast. Kad esat nonākuši līdz vēlamajam fināla punktam, bērniem ir uzdevums atrast atpakaļceļu. Šāda izklaide ir ļoti praktiska, interesanta un veselīga.

20. Smilšu pilsētiņa

Pludmale mums allaž ir saistījusies kā vieta, kur atpūsties, gūt spēkus. Jūras krasts varētu būt arī lieliska vieta, kur svinēt bērna dzimšanas dienu. Skaists skats, viļņu skaņas, saules stari un viegli pārskatāms plašums, lai kāds no mazajiem svinētājiem neaizmaldītos. Šajā rakstā Jūs tiksiet pie dažām idejām, kā organizēt interesantas aktivitātes bērniem pie jūras.

spēles meitenēm

Šīs rotaļas būs piemērotas gan lieliem, gan maziem bērniem. Arī dalībnieku skaits nav no svara, galvenais, lai laikapstākļi lutina svinētājus. Viss pārējais ir organizatoru rokās.

Atrašanās pie jūras nenozīmē tikai sauļošanos un došanos peldēt.

Jūras krasts vienkārši ir kā oriģināla vieta bērnu pasākuma norisei. Galds, daži maisi ar našķiem, saliekamie krēsli – busiņā, un jūras krasts kļūst par plašāko svinību telpu pasaulē. Un ārā nebūt nav jāvalda vasarai. Galvenais, lai laiks nav vējains, auksts un nepatīkams! Tad ballīte būs izdevusies!

Spēles bērniem brīvā dabā

Pirmā rotaļa, kas interesanta liksies pašiem mazākajiem, ir akmentiņu gleznošanas konkurss. Uzdevums bērniem, katram atsevišķi vai individuāli, veidot zīmējumus jūras smiltīs, izmantojot līdzās atrodamos akmentiņus. Vecāki jau pirms pasākuma var izdomāt dažādas idejas zīmējumiem. Šī rotaļa var būt gan kā konkurss ar uzvarētājiem, gan kā vienkāršs laika pavadīšanas veids.

speles meitenem

Cita ideja konkursam – smilšu skulptūru festivāls. Līdzīgi kā iepriekš aprakstītajam konkursam, arī šim vecāki vēl pirms pasākuma izdomā dažādas idejas skulptūrām, ko piedāvāt bērniem. Tāpat vajadzētu sagatavot lāpstiņas smilšu rakšanai, iespējams, arī mazus spainīšus. Katram bērnam tiek dots savus uzdevums, piemēram, izveidot no smiltīm guļošu lauvu, kuģi, automašīnu vai jebko citu. Arī šī rotaļa bērniem var būt gan vienkāršai laika pavadīšanai, gan kā konkurss ar uzvarētājiem.

spēles bērnu ballītei ārā

Ja svinētāji ir vecāki par pieciem, sešiem gadiem, tad uz urrā varētu aiziet dažādas sportiskas spēles smiltīs, piemēram, pludmales futbols. To var spēlēt gan ar apaviem, gan ar basām kājām. Par cik parastā futbola bumba bērniem varētu likties pa cietu, ja spēle noritēs ar basām kājām, tad to var aizstāt arī ar mīkstu, gumijotu bumbu. Vārtus var izveidot no tuvumā atrastiem akmeņiem, līnijas var vienkārši ievilkt smiltīs. Šī aktivitāte īpaši pie sirds ies puišiem, bet arī meitenes labprāt piedalīsies.

Noslēguma vārdi

Ļoti ceram, ka šajā rakstā atrodamās stafetes un rotaļas noderēs gan bērnu ballīšu organizēšanā, gan bērnudārzu pasākumos, gan arī citos saviesīgos notikumos, kur tās lieliski apkaros garlaicību un ienesīs draudzīgu un pozitīvu azartu. Ja gadījumā Jums ir zināmas arī citas, vērtīgas un interesantas rotaļas bērniem, patiesi priecāsimies, ja pievienosiet tās nedaudz zemāk, komentāru formā. Lai izdevušies svētki!

1 KOMENTĀRS