Klinšu kāpšana iekštelpās

0
2261
klinšu kāpšana alfā

Rīgā ir kāda oriģināla izklaides vieta, kur tiek piedāvāta mūsu platuma grādiem netradicionāla izklaide – iekštelpu klinšu kāpšana, jeb boulderings. Tas ir sporta veids, ko noteikti ir vērts pamēģināt! Šeit nav virvju vai specifiska ekipējuma – kāpšana notiek nevis uz augšu, bet gan vairāk uz sānu, un klinšu sienas apakšā ir mīksti matrači, lai kritieni nebūtu sāpīgi.

Klinšu kāpšana kā izklaide

Ir daudz tādu cilvēku, kam boulderings ir kā hobijs vai pat sporta veids, tomēr pavisam droši varam teikt, ka ir vēl vairāk tādu cilvēku, kas šo interesanto nodarbi nekad nav pat pamēģinājuši.

Kāpēc to būtu vērts izmēģināt

Klinšu kāpšana viennozīmīgi atšķiras no daudzām citām nodarbēm, un droši varam teikt, ka Latvijas apstākļiem tā zināmā mērā ir pat ekskluzīva. Lai ar ko tādu nodarbotos, nav nepieciešams iegādāties kaudzi ar dārgu ekipējumu, taču, lai to vienkārši izmēģinātu, jāiegādājas nav pilnīgi neko. Galveno palīglīdzekli – klinšu kurpītes – ir iespējams iznomāt turpat uz vietas.

Kas ir interesanti – šī nodarbe arī trenē prātu, ne tikai muskuļus.

Mērķis nav vienkārši, izmantojot visas aizķeres, uzkāpt līdz augšai, vai vienkārši apkāpt zālei apkārt. Mērķis ir, izmantojot iepriekš atrunātas aizķeres, nonākt no punkta A (starta) līdz punktam B (topam). Tas kāpējam prasa rūpīgi izplānot maršrutu, apsvērt, kur un kādā veidā viņš izmantos aizķeres, kādas kustības veiks utt. Manuprāt, ļoti noderīgi priekš dzīves, jo šādā veidā tiek trenēta loģiskā un secīgā domāšana, kas ļauj mums domāt divus gājienus uz priekšu, ne tikai rīkoties.

Vai ir nepieciešama iepriekšēja sagatavotība

Nē, tāda nav nepieciešama. Zālē uz vietas ir instruktori, kas tad arī pastāsta, kā šis process ir veicams. Iesācēji var tikt pie iesācēju maršrutiem un pamazām trenēties. Process ir pilns izaicinājumu, un esmu drošs, ka tas attīsta arī neatlaidību un mērķtiecību!

boulderings

Visu zāles grīdu klāj biezs un mīksts matracis, kas nozīmē, ka jebkādi kritieni ir mīksti un patīkami. Tas, savukārt nozīmē, ka iesācēji var droši koncentrēties kāpienam un neraizēties par traumām.

Boulderinga zāle izklaides pasākumiem

Klinšu kāpšana varētu būt interesanta aktivitāte, piemēram, korporatīvajam pasākumam. Zāli ir iespējams iznomāt uz noteiktu stundu skaitu, un tā ekskluzīvi būs pieejama tikai un vienīgi jums. Kas ir īpaši interesanti, zāles otrajā stāvā ir izveidota pirts – pēc aktīvas un pamatīgas izkustēšanās ir iespējams kārtīgi relaksēties un izkarsēties. Tāpat zāles otrajā stāvā ir iespējams izvietot galdu ar krēsliem, kur novietot līdzpaņemtos gardumus, ar ko atjaunot enerģijas rezerves. Tā varētu būt arī interesanta un oriģināla vieta dzimšanas dienas svinībām.

Tieši dzimšanas dienas svinētājiem ir sagatavots īpašs piedāvājums – ja dzimšanas dienā jubilārs zāli apmeklē kopā ar vismaz vienu draugu, viņam šis apmeklējums ir bezmaksas.

Cenas un kontakti

Vienreizējs zāles apmeklējums pieaugušajiem izmaksā septiņus eiro, taču skolēniem un studentiem ir pieejamas atlaides. Lielākajiem kāpšanas entuzisatiem ir pieejami arī abonementi. Zāles apmeklējuma cenā gan neietilpst pirts, taču to ir iespējams iznomāt gan uz noteiktu stundu skaitu, gan uz visu nakti. Tāpat par noteiktu samaksu ir iespējams iznomāt visu kāpšanas zāli.

Tālrunis uzziņām un rezervācijām: +371 25 906 001
Kāpšanas zāles adrese: Ūnijas iela 14, Rīga (3. stāvā)

Uzzināt vairāk