Cilvēki precās visā pasaulē. It visur šis notikums ir kaut kas īpašs, tādēļ tiek īpaši atzīmēts. Ne tikai kāzās, bet arī pirms tam – vecpuišu un vecmeitu ballītes formā. Šajā rakstā Jūs uzzināsiet to, cik lielā mērā atšķiras pasaules iedzīvotāju izpratne par to, kā šo pasākumu ir jāpavada.
ASV un Kanādā
Jau kopš astoņdesmitajiem gadiem, kad Lasvegasa tika pozicionēta kā ideāla vieta vecpuišu ballītei, uzsverot azartspēles, striptīzu un lielu alkohola daudzumu kā neatņemamu vecpuišu ballītes sastāvdaļu, šī pilsēta ir kļuvusi par vienu no populārākajiem galamērķiem šajā kontekstā. Kā alternatīvas pilsētas izklaidei amerikāņi izvēlas Monreālu Kanādā, Kvebeku ASV vai Tihuanu, kas atrodas Ziemeļmeksikā, līdzās ASV. Abās šajās valstīs vecpuišu ballīti pazīst kā bachelor party. Galvenie raksturojošie elementi – striptīza klubi, liels alkohola patēriņš un traka izklaide. Ik pa laikam grādīgajiem vecpuišiem mēdz paslīdēt kāja, kas ir par iemeslu kāzu atcelšanai.
Arī kanādieši šai lietai pieiet stipri līdzīgi – viņu galvenie galamērķi šajā kontekstā ir Monreāla, Vankūvera un Niagāras ūdenskrituma apkārtne, jo šajās vietās ir liela striptīza klubu koncentrācija ar “tiešā kontakta dejām”. Daudzi šķērso robežu, dodoties uz Lasvegasu.
Jūs varētu interesēt – Vecpuišu ballītes – Vēsture un izcelšanās
Alternatīvs svinību variants, ko piekopj gan amerikāņi, gan kanādieši, ir pārsteiguma ballīte. Vecpuiša labākais draugs savāc kopā citus vecpuiša draugus, un kopīgi izplāno pārsteiguma ballīti, kas ietver arī lielu alkohola daudzumu, taču striptīza klubu vietā izvēloties, piemēram, makšķerēšanu, video spēles, pokeru, ceļošanu vai kopīgu gaļas cepšanu.
Apvienotajā Karalistē
Šeit vecpuišu ballītes ņem ļoti nopietni un pazīst kā stag parties, stag weekend. Vecpuisis, kopā ar labākajiem draugiem uz vairākām dienām dodas nopietni izklaidēties. Daudzas izklaides iestādes Apvienotajā Karalistē pie sevis neatļauj organizēt šāda veida pasākumus, jo vecpuiši nereti nezina savu mēru, tādēļ par galamērķi tiek izraudzītas citu valstu lielpilsētas. Populārākās – Krakova un Rīga, kam seko Prāga, Amsterdama, Budapešta un Bratislava.
Tiek izmēģinātas dažādas aktivitātes vairāku dienu garumā, taču visa pamatā ir liels alkohola patēriņš. Tiek apmeklēti arī vietējie bordeļi un uz viesnīcas numuriņu izsauktas prostetūtas.
Francijā
Francijā, kā arī franciski runājošos reģionos citviet pasaulē, piemēram, Kvebekā, vecpuišu ballīte ir pazīstama kā enterrement de vie de garçon, ar ko saprot jauneklības bēres, atvadu ceremoniju. Līdzīgi kā angliski runājošajās zemēs, Arī Francijā šis pasākums tiek aizvadīts, kārtīgi izklaidējoties, lietojot alkoholu un reizēm piesaistot striptīza dejotājas.
Vācijā
Šeit šis pasākums ir pazīstams kā Junggesellenabschied, kas nozīmē atvadas no jaunieša gadiem. Rietumvācijā tas notiek tā, ka vecpuisis tiek ietērpts smieklīgā, pat nedaudz apkaunojošā kostīmā, un tad draugu pulkā tiek vests ielās. Seko izklaides, dzeršana, muļķošanās.
Austrumvācijā tiek piekopta krasi atšķirīga tradīcija, kas tiek saukta par Polterabend. Tajā piedalās gan vecpuisis, gan vecmeita, gan viņu draugi. Visi kopā plēš vecus porcelāna traukus un svin. Šī tradīcija it kā sola laimi pāra laulības dzīvē un aizdzen ļaunos garus, kas to varētu apdraudēt.
Nobeigumā
Daudzviet pasaulē, jo sevišķi ASV, vecpuisis tiek dažādi troļļots un muļķots, kas bieži liek justies viņam neērti un nepatīkami. Tas atgādina iesvētības Padomju laika stilā, taču tam tā nebūtu jābūt. Šim pasākumam vajadzētu būt aizraujošam un pozitīvam. Tādam, kur dienas vai divu laikā ir tik daudz jautrības, kā visos “uz brīvām kājām” pavadītajos gados kopā. Tieši tādēļ labākās idejas vecpuišu ballītei ir tās, kur laiks tiek pavadīts, iesaistot vecpuiša hobijus vai sen lolotus, taču nepiepildītus sapņus. Ceru, ka šis raksts sniedza kaut nelielu iedvesmas devu!