Vecpuišu ballītes zvērests

0
5816
vecpuišu ballītes zvērests

Vecpuišu ballītes zvērests ir kļuvis par tradicionālu elementu, kura galvenā funkcija ir simboliska ballītes atklāšana. Vecpuiša zvērests var būt gan smieklīgs, gan gluži pretēji – formāls. Tas lielā mērā ir atkarīgs no ieplānotā pasākuma formāta un paša vecpuiša personības. Šajā rakstā Jūs uzzināsiet, kā pareizi sastādīt personalizētu zvērestu – ko tajā pavisam noteikti vajadzētu un ko nevajadzētu ietvert, kā to vajadzētu pasniegt utt.

Jūs varētu interesēt – Vecpuiša zvēresta paraugs

Jums ir divas opcijas – vai nu izmantot kādu no mūsu piedāvātajiem paraugiem, vai nu, balstoties uz šajā rakstā piedāvāto informāciju, sastādīt pašiem savu zvēresta variantu.

Zvēresta formāts

Tradicionāli vecpuiša zvērests (svinīgais solījums) var tikt pasniegts divos dažādos formātos – kā parakstāmais un kā runājamais. Katram no šiem formātiem ir sava specifika.

Norunājams svinīgais solījums

Runājamais formāts izpaužas tā, ka vecpuisim pretī stāv viņa labākais draugs, un no lapas nolasa svinīgo solījumu, bet vecpuiša uzdevums ir šo solījumu atkārtot. Nolasīts netiek uzreiz viss teksts, bet tas tiek sadalīts pa daļām, piemēram, pa rindiņām vai teikumiem. Tas varētu izskatīties šādi:

Vecpuiša labākais draugs: Es, Armands Krauze, zvēru šonakt ballēties kā vēl nekad!
Vecpuisis atkārto: Es, Armands Krauze, zvēru šonakt ballēties kā vēl nekad!

Šis formāts parasti neprasa lielu rūpību tā vizuālajā izstrādē – nav jādomā par skaistu teksta izvietojumu, lapas kvalitāti utt. Lapu, uz kuras būs rakstīts teksts, nav plānots saglabāt piemiņai. Jūs nolasīsiet tekstu un dosieties piedzīvojumā, lapiņu izmetot ārā. Runājamais teksts savos apmēros var būt īsāks un konkrētāks par parakstāmo formātu. Tas nozīmē, ka varēsiet ietaupīt laiku, nekoncentrējoties uz sīkumiem, bet pievēršoties nopietnajām lietām – uzdevumiem un atrakcijām.

Parakstāms svinīgais solījums

Uzreiz ir jāuzsver, ka šo solījumu jūs saglabāsiet un pēc ballītes nodosiet vecpuisim kā piemiņas suvenīru. Tas nozīmē, ka svinīgo solījumu vajadzēs smuki izprintēt – vēlams uz A4 izmēra kartona lapas. Ja organizatoru vidū nav cilvēka ar labu vizuālo gaumi un dizainera spējām, tad vienkārši izdomājiet tekstu un nosūtiet to kādam paziņam, kurš to vizuāli pievilcīgā veidā izkārtos uz lapas.

Es, ____________________ , būdams skaidrā un pie pilna prāta,
zvēru bez ierunām pakļauties un pildīt man dotos uzdevumus!

Parakstāmā solījuma tekstā būs vairākas vietas, kur pats vecpuisis ierakstīs trūkstošo informāciju, piemēram, savu vārdu, parakstīšanas datumu, protams, parakstu utt. Par cik zvērests tiks parakstīts, tam vajadzētu izskatīties pēc legit dokumenta, tieši tāpēc to vajadzētu veidot uz A4 lapas, un ietvert pietiekami daudz satura, jo vienkārši neizskatītos smuki, ja uz lielās lapas būtu vien piecas vai sešas rindiņas. Tā kā, ja izvēlaties šo variantu, vajadzēs domāt stipri vairāk un ieguldīt vairāk laika, lai rezultāts izskatītos ar augstu pievienoto vērtību un būtu saglabāšanas vērts.

Vecpuiša zvēresta struktūra

Labā prakse ir ievērot zināmu struktūru un kārtību, veidojot jebkuru tekstu. Šajā gadījumā, sadaliet zvērestu trīs daļās – pirmā būs ievaddaļa, tai sekos pamatdaļa, un, visbeidzot, noslēgumā būs noslēdzošā daļa. Katrai no daļām vajadzētu saturēt tikai tai raksturīgu informāciju. Apskatīsim katru no daļām individuāli, lai saprastu, ko tajās vajadzētu un ko nevajadzētu ietvert.

Ievaddaļa

Neatkarīgi no izvēlētā formāta, šajā daļā atradīsies pamatlietas – vecpuiša vārds un uzvārds, fakts, ka šis teksts ir zvērests, ka tas ir par godu vecpuiša ballītei. Ievaddaļa var būt īsa un konkrēta.

Es, Armands Priede, būdams skaidrā un pie pilna prāta,
zvēru bez ierunām pakļauties un pildīt man dotos uzdevumus!

Vēl ievaddaļā vajadzētu iezīmēt gaidāmā pasākuma atmosfēru. Kā to saprast? Ja esat sagatavojuši vecpuisim trakus un neķītrus uzdevumus, tad šis būtu īstais brīdis, kad viņu tam morāli sagatavot. Jo ātrāk viņš sapratīs, kas viņu sagaida, jo lielāka iespēja pastāv, ka viņš to visu arī darīs.

Pamatdaļa

Šī daļa ir pati būtiskākā, jo tajā ietversiet informāciju, kas cieši raksturos ballītes norisi. Tāpat tajā ietversiet informāciju, kas ir personalizēta speciāli vecpuisim. Šī daļa ir galvenais iemesls, kādēļ nevajadzētu nokopēt jau gatavu zvērestu, bet gan sastādīt savējo.

Pamatdaļā jūs izskaitīsiet visu, ko vecpuisis apņemas veikt gan vecpuiša ballītes ietvaros, gan pēc tās noslēguma, gan arī pēc kāzām. Ja gribat, lai topošais līgavainis šajā naktī sastrādā tik daudz s*dus, kā vēl nekad, par visiem gaidāmajiem gadiem, kad atbildības dēļ viņš to darīt nevarēs, tad lieciet viņam to apsolīt šajā daļā! Ja vēlaties, lai viņš visu mūžu mazgā jūsu automašīnas un pieskata bērnus – lieciet viņam to apsolīt. Ja vēlaties ar viņu tusēt arī pēc kāzām, tad lieciet viņam apsolīt, ka viņš allaž izbrīvēs saviem čomiem laiku un viņi būs viņa prioritāte.

Visu, ko šodien darīšu un piedzīvošu, atstāšu šodienā,
taču, ja patiesība nāks gaismā, es nerimstoši melošu
un noliegšu notikušo, vai uzņemšos vienpersonisku atbildību!

Uzklājiet slepenības plīvuru gaidāmajam pasākumam, pamatdaļu noslēdzot ar to, ka viss, kas notiks ballītes ietvaros, paliks ballītes ietvaros. Tādā veidā signalizējot vecpuisim, ka viņš var atļauties iztrakoties un jūs piesegsiet viņa muguru, ja tāda vajadzība radīsies.

Galvenais, esiet radoši! Rakstiet solījumus ar neliela humora pieskaņu! Ja jums ir tik slikta humora izjūta kā man, tad labāk piesaistiet organizatoru grupā cilvēku, kas regulāri ar saviem jokiem visus gāž nost no kājām. Šis svinīgais solījums ir pirmais iespaids par gaidāmo pasākumu, un jūs taču negribat, lai rodas garlaicīgs un auksts iespaids, vai ne?

Noslēdzošā daļa

Īsi un konkrēti – topošais līgavainis ir solījis pildīt visādas trakas lietas. Šajā daļā viņš uzņemas atbildību par to, ko ir solījis. Šeit uzskaitiet visas gaidāmās sekas, kas stāsies spēkā, ja viņš neturēs zvērestu. Tās var būt gan reālas, piemēram, viņam plikam būs jāapskrien prezidenta pilij, gan abstraktas – dzīvi pārņems mūžīga garlaicība.

Ja pārkāpšu šo svinīgo solījumu, tīši vai netīši, 
lai mani sasper jods un dzīvi pārņem mūžīga garlaicība!

Ja izvēlējāties parakstāmo formātu, tad uzreiz pēc šīs daļas topošais līgavainis uzliks savu parakstu un fiksēs pasākuma norises datumu. Ja izvēlējāties runājamo formātu, tad paraksta vietā sekos džentlmeņu rokasspiediens starp vecpuisi un viņa labāko draugu.

Būtiski atcerēties!

Jūs pazīstat topošo līgavaini labāk par citiem, jums ir savi iekšējie joki, sava vēsture un piedzīvojumi. Centieties to visu ietvert svinīgajā solījumā, padarot to patiešām personisku. Tā būs tā pievienotā vērtība, ko neatradīsiet nevienā jau gatavā paraugā. Un zvērestu veidojiet saskaņā ar vecpuiša personību – ja viņš ir mierīgs, neaizraujas ar trakulībām, tad tekstu sastādiet gana rāmu. Ja viņš jau no dabas ir trakulīgs, atspoguļojiet to tekstā ar dažādiem crazy solījumiem un asprātībām.